Celostátní politika

O co jim jde?! volí Drahoše

14.1.2018

  

Hnutí O co jim jde?! bude ve 2. kole prezidentských voleb volit Jiřího Drahoše, protože v něm vidí záruku dalšího vývoje naší republiky od totality směrem k rozvinutým evropským demokraciím a bezpečnostním jistotám spočívajícím v členství v NATO.  Jsme přesvědčení, že Jiří Drahoš svojí slušností, nadhledem, zkušenostmi a lidským přístupem přispěje k tomu, aby Česká republika hrála významnou roli v rámci zbližování národů v Evropě i ve světě a zároveň představovala pro své občany bezpečné a spolehlivé plavidlo proplouvající všemi nástrahami povážlivě zvířené hladiny současné geopolitického oceánu.

OCJJ 

Zpráva OLAF o Čapím hnízdu - komplet

12.1.2017

ZDE si můžete přečíst kompletní zprávu OLAFu.

OLAF v animované podobě 

Volby dopadly logicky tak, jak dopadnout měly

23.10.2017

Nikdo by si neměl stěžovat a svádět „neblahý" výsledek na někoho jiného. Ostatně, je mu to houby platné. Bohužel to všude slyšíme a čteme. Politici viní voliče a novináře, novináři politiky a voliče a voliči novináře a politiky, tak jak je to u nás tradicí. Nikdo se nezamyslí, kde udělal chybu on sám.

 

Staroměstské náměstí 28.10.2016

Ahoj všem - tohle doporučujeme:

http://www.kromerizskavyzva.cz/show-jana-krause/

O.H. 

BIS: "Korupční jednání lze nalézt na všech úrovních veřejné správy"

14.11.2013 /foto: bis.cz/

"Struktury organizovaného zločinu nejen nadále systematicky vyváděly prostředky z veřejných rozpočtů (např. prostřednictvím dotací, veřejných zakázek, outsourcingu veřejných služeb), ale zejména byly schopny ovlivnit důležitá rozhodnutí orgánů státu a samosprávy, která se týkala infrastrukturních projektů, dotačních programů, veřejných zakázek souvisejících s poskytováním veřejných služeb, či samotný legislativní proces."

Toto není jeden z mnoha pamfletů, které tak rádi dehonestují někteří politici pro údajné vykreslovaní mnohem černější skutečnosti. To je citace Výroční zprávy Bezpečnostní informační služby pro rok 2012. V její veřejné části zpravodajci pregnantně vyjmenovávají současné problémy státní i veřejné správy. Velmi významné zacílílení na propojení organizovaného zločinu a politiky pak ukazuje na velké problémy, pokud se tato situace nebude řešit. 

Co přinesly volby 2013 (I.část)

6.11.2013

České parlamentní volby, které mají vyřešit „vleklou politickou krizi", obvykle situaci ještě více zkomplikují, zamotají a vytvoří zcela nestandardní řešení, které deformují politické prostředí na dlouhá léta. Výsledkem voleb 1998 byla opoziční smlouva, velká koalice prokorupčních stran ČSSD a ODS, kterou jsme zpětně pocítili i v Karlových Varech. Výsledkem voleb 2006 byla patová situace a následný hromadný nákup poslanců. Abychom se pomalu báli, co bude konečným výsledkem voleb 2013.

 

 

Sobotka by měl Zemanovi poděkovat

30.10.2013 /foto novinky.cz/

O tom, že vůdci pučistů Haškovi vedl ruku Miloš Zeman nemůže soudný člověk pochybovat ani vteřinu. Sobotka ale na pokusu o puč paradoxně vydělal a, podobně jako Klaus po "Sarajevu", posílil pozici. Na druhé straně u ambiciózního Haška je z adepta na premiéra během jednoho dne ulhaný uličník a podrazák, o kterého si slušný (i většina neslušných) člověk neopře ani kolo. Pane Hašku, lhát se nemá, protože kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe. Vás snad od pekla může zachránit jen dlouhodobý očistec a následně "dosmrtná" charitativní činnost pouze za oděv a stravu.

První dojmy z voleb ...

27.10.2013

1. ČSSD 20,45% - čekalo se trochu více

2. ANO 18,65% - velký úspěch, uvidíme, co se z Babiše vyklube

3. KSČM 14,91% - žádné překvapení

4. TOP 09 11,99% - dle očekávání

5. ODS 7,72% - zasloužený propadák

6. Úsvit 6,88% - lidé chtějí změnu, Okamura ji nabízí, uvidíme jakou

7. KDU-ČSL 6,78% - klidná síla znovu v parlamentu

-------------------------------------------------------------

O co jim jde volí klidnou sílu

14.10.2013
V roce 1996 šla KDU-ČSL do voleb s heslem "Klidná síla". Pravda, nebylo to heslo originální, poprvé ho použil Francois Mitterrand ve své kampani za zvolení prezidentem Francie v roce 1981. Ale přesně vyjadřovalo podstatu strany lidové v českém politickém spektru. A v roce 2013 je platnější možná ještě více.

V parlamentních volbách podporujeme KDU-ČSL

10.10.2013

   Naše HNUTÍ O CO JIM JDE?! má v nadcházejících parlamentních volbách jasno, koho volit. Po velmi dobrých zkušenostech ze spolupráce s lidovci (i zelenými) v krajských volbách minulý rok jsme se rozhodli podpořit KDU-ČSL účastí na jejich kandidátce. Samozřejmě v tom hraje roli i současná tvář, aktivity i program lidovců po odchodu M.Kalouska a příchodu P.Bělobrádka do vedení KDU-ČSL. 

   Proto vyzýváme všechny naše sympatizanty k podpoře KDU-ČSL, popřípadě i Zelených. Obě tyto strany považujeme  za své partnery v komunální politice a zároveň bychom si přáli, aby se dostaly do parlamentu ČR.

O.Homolka - OCJJ

Syndikovat obsah