Císařské lázně

Jaká bude budoucnost Císařských lázní?

1.6.2017

Po dlouhé době jsem se zúčastnil veřejného projednání věci, kdy jeho organizátorovi (v tomto případě Karlovarskému kraji) šlo o objektivní zjištění názorů veřejnosti i odborníků, ne o prosazení svého za každou cenu.

 

Je pravda, že současné (nové) vedení kraje nemá s dosavadním žalostným vývojem kauzy Císařských lázní mnoho společného, a proto si může dovolit patřičný nadhled a nový přístup k dané věci. Je důležité si uvědomit, že do této chvíle jsou vynaložené náklady jenom na projekty rekonstrukce lázní přes 65 milionů korun, přičemž se dokumentace velmi pravděpodobně hodí do koše, protože je nevhodná, nevyužitelná a bez šancí na evropské dotace. Lidé zodpovědní za tento stav z bývalého vedení kraje a z bývalého i současného vedení Karlových Varů by neměli, pokud mají svědomí, klidně spáti.

Císařské lázně - mohlo by se blýskat na lepší časy

3.4.2017 /foto: Památky a příroda Karlovarska/

Tristní situace se zanedbanými Císařskými lázněmi by se mohla začít konečně řešit se změnami na krajském úřadě. Nová krajská hejtmanka Jana Vildumetzová myslí, doufejme,  svoji aktivitu ohledně opravy Císařských lázní vážně.

 

Horká brambora Císařských lázní opět na obzoru

5.12.2013 (článek o CL v KV Deníku ZDE)

   Hejtman Novotný svižně nabíhá na síť a chystá se k nechytatelnému backhandu, kterým elegantně odbije horkou bramboru CL do volnéhu růžku poloviny kurtu páně primátora Kulhánka. Game, set, match. Nebo, chcete-li, game over - hra skončila. Oba současní aktéři této hry si u sítě podávají ruce s trpkým usměvem, protože není jasní, kdo je vítězem. Budova Císařských lázní určitě ne. Tudíž zároveň ani město KV ani Kraj KV, na jejichž území tento bývalý skvost stále "straší".

Císařské lázně

27.1.2010

Devastace na pokračování. V Císařských lázních prasklo díky mrazům vodovodní potrubí a byly částečně vytopeny včetně historických štuků a vlastní císařské lázně (viz přiložený článek z MD DNES). Kdo za to může? Podle p.Borky (KSČM - rada kraje přes majetek) vinu nesou mrazy a voda. Podle nás jejich majitel potažmo správce - nyní Krajský úřad a agenda p.Borky. Ten se vymlouvá na devastaci z minulosti, kterou má na svědomí radnice, tedy majetkový kouzelník města Tomáš Hybner.

Pan Hybner vymyslel, jak se zbavit lázní a péče o ně, ale trik se mu moc nevyvedl. Jsou nyní sice v majetku Kraje, nicméně jeho rodná ČSSD o nich nadále rozhoduje. On sám je dokonce na Kraji pověřen rozhodováním o penězích z Evropské unie apod. 

Pane Hybnere, kolik jste již pošetřil na rekonstrukci  Císařských lázní? A kdy ji hodláte realizovat? OCJJ

Deník: Císařské lázně: pátá hvězdička lázní v cestovním ruchu

3.3.2009

S ekonomickým a organizačním poradcem Erikem Macou hovoříme o minulosti a budoucnosti karlovarské perly balneologie a architektury.

Opravit Císařské lázně se nejprve snažily Karlovy Vary, nyní se o totéž pokouší Karlovarský kraj. A problémy nastaly znovu. Na náročnou rekonstrukci nejsou peníze. O budoucnosti a minulosti této architektonické památky jsme hovořili s Erikem Macou, ekonomickým a odborným poradcem.

Ping pong s Císařskými lázněmi

19.12.2008

Krajští zastupitelé neví, co si počít s Císařskými lázněmi. Zjistilo se totiž, že na jejich opravu není potřebná miliarda Kč.

Diskuse nad rozpočtem na zasedání krajského zastupitelstva odhalila neuralgický bod - Císařské lázně, které letos karlovarská radnice jako horkou bramboru prodala za cenu venkovské chalupy Kraji. Tento převod vehementně obhajovali jeho iniciátoři (Pavel, Hybner, Keřka, Zborník), kteří se dostali do křížku s hnutím Doktoři,

Ještě že máme čarovnou metodiku a bezzubý zákon, pane Hybnere

29.10.2008
Krajský soud v Plzni rohodoval o tom, zda-li jsou dva rozdílné odhady na cenu Lázní I, které byly vytvořeny v souvislosti s jejich prodejem Karlovarskému Kraji, v pořádku. Zatímco Ivan Žikeš odhadl cenu budovy i s pozemky na 60 mil. Kč, Václav Peleška jej odhadl na 155 mil. Kč. Krajský soud v Plzni pak měl rozhodovat, zda-li tak rozdílné odhady vytvořené na tu samou nemovitost a v tu samou dobu jsou v pořádku. Rozhodl, že ano.

Co z prodeje Lázní I bude mít město K.Vary?

23.6.2008

Neschoponost města postarat se o jeden z ze svých nejvýznamějších architektonických skvostů vede k jeho prodeji. Prodej Lázní I Karlovarskému kraji již odsouhlasily obě zastupitelstva, tedy jak to městské, tak to krajské. Historická budova již několik let chátrá a tak by se prodej kraji zdálo být mnohem lepším řešením než nechat budovu úplně spadnout nebo jí prodat soukromému investorovi.

Lázně I

Císařské lázně - ostuda naší radnice

7.6.2008

Naši zastupitelé se rozhodli prodat architektonický skvost, který nám odkázali naši předkové, Karlovarskému kraji za nepochopitelnou cenu - 2 mil Kč. Přičemž jen pozemek stojí 100 mil a mobiliář 40 mil. Dále k tomu připočtěte vlastní objekt, který kromě užitné hodnoty má hodnoty historické - úžasnou fasádu v relativně dobrém stavu, Zanderův sál, historické schodiště a vstupní prostory a unikátní

K prodeji Císařských lázní

Císařské lázně (Lázně I) jistě pro naší radnici představují velký oříšek. Město se dlouhou dobu snažilo je prodat nebo pronajmout privátním investorům. Výsledek je žalostný. Budova je částečně vydrancována a nadále chátrá.
Syndikovat obsah