IPRM

Je magistrát plný neschopných diletantů? (přebíráme z tisku)

 28.8.2011
Karlovarský magistrát má nyní 340 zaměstnanců. Speciální oddělení strategického rozvoje a dotačních programů má čtyři zaměstnance na plný pracovní úvazek. Výbor strategického rozvoje a územního plánování má 15 členů. Přesto jsou všichni tito lidé, podle primátora Kulhánka, nekompetentní koordinovat a dohlížet na projekty z Integrovaného plánu rozvoje měst (IPRM).

IPRM (plán rozvoje města) v Chebu

14.1.2009

V Chebu chce radnice v rámci IPRM investovat do sídlišť společně s vlastníky domů. Pro karlovarské radní je důležitělší hokej, proto v rámci IPRM hodlá investovat do dostavby sportovního areálu u "multifunkční" haly - viz IPRM 

Cheb chce upravit za čtvrt miliardy panelové sídliště

Obyvatelé panelového sídliště Zlatý vrch v Chebu se zřejmě dočkají po řadě let citelných změn k lepšímu.
Chebská radnice se totiž pustila do projektu,

MF Dnes: Radní má potíže kvůli dluhům

27.11.2008

Radek Novák z vedení Karlových Varů neplatil své dluhy. Nyní jeho tým plánuje, co s penězi města

Karlovy Vary - Milionové dluhy nadělal ve svých firmách karlovarský radní za ČSSD Radek Novák. Na exekučních příkazech, s kterými se Novákovi věřitelé domáhali svých peněz, sotva oschnul inkoust. A teď radní na magistrátu vedeném ODS a ČSSD šéfuje skupině, která připravuje projekty plánu rozvoje města, za něž Karlovy Vary utratí z evropských peněz přes 400 milionů korun.

Rozvojový program může krajskému městu pomoci, bude-li zodpovědné

13.11.2008
Je určitě dobře, že byla schválena smlouva o uskutečnění Integrovaného plánu rozvoje města. Přinese městu 420 milionů korun v následujících pěti letech na podporu financování projektů zejména v západní části města kolem Ohře a nové haly. Můžeme polemizovat nad tím, zda jde o investice s nejvyšší prioritou, bylo však nutné respektovat mantinely nastavené Regionálním operačním programem.

(Ing. Petr Kulhánek)

Vedení města si dělá IPRM po svém, veřejnost musí mlčet

 

Radek Novák - politická záruka hospodárnosti investic

                           města za 7OO mil (IPRM)

 

8.11.2008

Na jednání zastupitelstva města K.Vary dne 3.11.2008 byl hlavním tématem IPRM (tzv. integrovaný plán rozvoje města). IPRM je prakticky „nástrojem pro čerpání prostředků z EU navazujícím na celkovou vizi a strategii rozvoje města za účelem identifikace problémů a řešení rozvoje města v návaznosti na využití podpory ze Strukturálních fondů EU". Díky vypracování tohoto plánu má tak město možnost získat pro různé projekty dotace z EU.

Radek Novák - dluhy, soudy a rozhodování o 420 mil.Kč pro město

8.11.2008 Já na to mám...
V kontrastu s vyhroceným závěrem jednání městského zastupitelstva dne 3.11.2008 tak trochu zanikla záležitost kolem Mgr. Radka  Nováka, městského zastupitele a radního za ČSSD. Na jaře letošního roku byl Novák zvolen radou města předsedou řídící skupiny pro přípravu projektů kolem IPRM, na něž má radnice přislíbeno zhruba 420 milionů korun z Evropské unie.

Syndikovat obsah