Karlovarská krajská nemocnice

Příjemný zážitek z karlovarské nemocnice

29.7.2014

Před týdnem se mi narodil vnuk a udělali mi radost nejen dcera se zeťem, ale mám i velmi příjemný pocit z toho, jak se s celou věcí popasovali naší karlovarští porodníci.

Přiznávám, že porod vnoučete jsem očekával s mírnými obavami. Ještě v čerstvé paměti mám totiž vlastní zážitky z doby „rozvinutého socialismu", kdy se rodily mé děti, i vyprávění maminek tehdejší doby, která neměla daleko k hororům. Tehdy se totiž doktoři ani sestry s našimi manželkami a dětmi moc nepárali. Mámy na pokojích bez náležité péče a informací, brečící mimina naštosovaná vedle sebe v příslušných prostorách porodnice a taťkové stepující pod balkonem toužící aspoň na chvilku zahlédnout svoji ratolest - to jsou mé vzpomínky na dobu doufejme již dávno minulou.

 

 

V KKN znovu tiká časovaná bomba

25.2.2013

Na jednání krajského zastupitelstva obnažil ředitel Nečesaný truchlivý scénář pro další dva roky krajské nemocnice. Ač se mu podařilo v tomto roce dosáhnout vyrovnaného hospodaření akciovky další nejméně dva roky se znovu dostane do deficitu, který dr.Nečesaný odhadl na cca 7 mil měsíčně, což značí celkovou roční ztrátu téměř 90 mil Kč. Současný půlmiliardový dluh nemocnice tedy poroste.

Zdravotnictví kraje - časovaná bomba?

13.8.2012

Čeho se dočkáme ve věci pronájmu sokolovské nemocnice ví snad jenom pánbů. Každopádně to neví ten nejkompetentnější - radní pro zdravotnictví Dr.Larva. Nájemce sokolovské nemocnice firma NEMOS uplatňuje na kraji investici do sokolovské nemocnice ve výši 260 mil, k čemuž se údajně kraj zavázal v nájemní smlouvě - viz Karlovarský deník ZDE. Dr.Larva věc jen nechápavě komentuje.

Spolu s  vytunelovanými dotacemi z Evropských fondů se v případě počínání kraje ohledně Krajské nemocnice jedná o největší blamáž současné koalice ČSSD-KSČM.

OH-OCJJ 

Když dva dělají totéž, není to totéž

27.9.2011

V minulém měsíci město oznámilo, že by chtělo lépe kontrolovat dvě instituce spadající pod Karlovarský kraj a ležící na území Karlových Varů - Letiště Karlovy Vary a Karlovarskou krajskou nemocnici (blíže se k tomu tématu vyjadřoval náš článek zde). Ze strany hejtmana Novotného přichází nabídka slušného jednání, jeho karlovarští kolegové opět ukazují, jak se politik chovat nemá.

Tradiční socialistická schizofrenie

23.9.2011

Před necelým rokem rozhodlo vedení Karlovarského kraje o pronájmu nemocnice v Sokolově soukromému subjektu. Pro socialisty a komunisty to znamenalo naprosto flagrantní porušení vlastního volebního programu. Tomuto tématu jsme se věnovali na našich stránkách již na začátku prázdnin (článek si můžete přečíst zde). S nynější velkou kritikou socialistického hejtmana Palase, který se chystá provést to, co Novotný, se opět v celé plnočelné nahotě ukazuje schizofrennost a dvojí metr ČSSD. Zatímco pronájem nemocnice za celkem 720 milionů Kč je neřešitelný problém, pronájem za 90 milionů je v pořádku. 
 

Přebíráme z tisku - V karlovarské nemocnici řádí kartel, kraji to nevadí

Karlovarská krajská nemocnice se opět potýká s problémy. Tentokráte novináři ze serveru Aktuálně.cz odhalili kartelovou dohodu, kterou vůči vedení nemocnice uplatňují tři největší dodavatelé. Vedení kraje na tuto dohodu přistoupilo a nevadí mu tak předražení o 25 %. Daňový poplatník tak firmám věnuje pěkný příspěvek ve výši několika desítek milionů korun.

Přebíráme z tisku - Karlovarská nemocnice a porušení programu ČSSD

Hejtman Novotný nazlobil Ratha (kvůli privatizaci sokolovské nemocnice). Obdobnou situaci nyná řeší předseda ČSSD Sobotka v Moravskoslezském kraji, kde hejtman Palas chce pronajmout nemocnici v Novém Jičíně. Předvolební sliby a strašení pritvatizací tak od privatizátorů dostává nový rozměr.

Trauma s karlovarskou nemocnicí na pokračování

30.5.2011

Výběrové řízení na magnetickou rezonanci se ne a nedaří.

Téměř rok a půl probíhající vývěrové řízení zpackané vedením KKN nemá konce - viz čl. a foto z KD

Magnetický přešlap rezonuje

Karlovy Vary - Firma Philips se brání proti výrokům krajského radního na svůj výrobek a podává žalobu

Na dubnovém jednání krajského zastupitelstva přirovnal radní Jaroslav Bradáč (ČSSD) špičkovou magnetickou rezonanci firmy Philips k „rozšlapanému volkswagenu“. Reakce ze strany společnosti Philips proto na sebe nenechala dlouho čekat.

Kulatý stůl o KKN? - Kraj nejeví zájem

29.3.2011

1.Pokus radnice o kulatý stůl nevyšel aneb Kulatý stůl byl příliš hranatý :-(

Místo konání: Magistrát města, datum: 28.3.2011, přítomni: senátor Horník, hejtman Novotný, krajský radní Bradáč, lékaři Brázdil, Žák a Igaz, KV radní: Kulhánek, Klsák, Malý, Homolka, omluvili se: krajský radní Larva a řed. KKN Horák

      S malým zájmem ze strany zástupců Kraje a KKN se setkala iniciativa karlovarské radnice ohledně debaty o současném stavu a budoucnosti karlovarské  nemocnice. Nejprve hejtman jednání přeložil z 24. na 28.března, posléze se na vlastní jednání nedostavili radní Larva a ředitel KKN Horák. Přišel pouze pan Bradáč (krajský radní) a pan hejtman, který předem upozornil, že má na debatu vyčleněno 45 min, což přesně dodržel.

      A tak se nám nakonec věnoval cca 1,5 hod (poslední půlhodinu již netrpělivě na odchodu žmoulal v ruce mobil a zápisník)  radní Bradáč.

V nemocnici v M.Boleslavi platí stejné praktiky jako ve Varech

29.3.2011

Místo koncepční práce výpovědi! Výpovědi doktorům, kteří kritizují neprůhledné tendry, nevýhodné hospodaření a nekompetentní rozhodování krajských radních, to je situace "jako přes kopírák" v nemocnicích ve středočeském i západočeském kraji. U nás řádí hejtman Novotný s kolegy Larvou a Brázdilem (všichni ČSSD) a pomocí ředitele Horáka mají v úmyslu postupně zlikvidovat odbojné primáře a podle nich "neschopné manažery" Brázdila, Žáka, Podzemskou a další. V Boleslavi zase Rath s tamním ředitelem, pro změnu také Horákem, nedopustí jakoukoliv kritiku svých postupů v tamější nemocnici - viz přiložený článek z iHNed.cz.

Rathova pomsta: Primáři vystoupili proti sporné zakázce. A už jsou bez místa

Lékaři z Mladé Boleslavi doplatili na to, že zorganizovali petici proti pochybnému tendru na stavbu nového pavilonu nemocnice za 450 milionů.
reklama
David Rath