Karlovarská politika

Čekání na osvíceného primátora

12.9.2018

Mají Karlovy Vary smůlu naprimátory(ky), nebo je to už tomuto městu shůry dáno. Svéhočasu zde byl předsedou národního výboru jistý pan Kocourek amožná od té doby to tu podle toho vypadá.

 

Proč jdeme do voleb

28.8.2018

 

Veřejnými poměry v Karlových Varech se zabýváme 12 let - od příprav stavby multifunkční (hokejové) arény, kterou jsme kritizovali za předraženost a korupci, jasně prokázanou záznamem "Karlovarské losovačky", při které město podvodem vybralo předem známou stavební firmu.

V jakém stavu je město?

12.8.2018

Primátor tvrdí, že město je v dobré kondici. Po jeho osmiletém vedení města také nic jiného říkat nemůže. Ale jeho zchátralého stavu (města, ne primátorova) si všimla i hejtmanka Vildumetzová, dosti kriticky se v tomto ohledu vyjádřil i nový architekt města Kropp. 

 

Most u  Solivárny

Zadlužené Vary

12.8.2018

Podle Ministerstva hospodářství a příslušného zákona  je možno město zadlužit maximálně do výše 60v% ročních příjmů. To v případě města Karlovy Vary činí konkrétně 600 milionů korun, protože město má roční příjmy okolo jedné miliardy.  Pokud město tuto mez překročí, bude ministerstvo v rámci sankcí městu krátit příspěvek na hospodaření od státu.

 

Krematorium - názor paní hejtmanky

25.7.2018

Na téma karlovarského krematoria jsem se dnes sešla s primátorem města Karlovy Vary panem Petrem Kulhánkem. Chtěla jsem vědět, proč město nenechalo opravit starou kremační pec, nebo nepořídilo novou, a raději nechá převážet zesnulé do krematoria poblíž Chomutova.

Kam spějí Vary - Krematorium

20.7.2018

Karlovarští radní si dlouho nevěděli rady, jak opravit pece v krematoriu, které jsou ve špatném stavu (jako většina městského majetku). Po několika letech tápání dospělo vedení města k rozhodnutí zrušit kremace v Karlových Varech a zesnulé vozit do Hrušovan u Chomutova.

To samozřejmě zvýší náklady na pohřebné a hlavně to nepřidá na důstojnosti obřadu spojeného s posledním rozloučením se zesnulými. Blíže viz článek v MF Dnes - ZDE.

Město má desítky milionů na vrcholový sport, nepotřebné projekty a studie zadané bez výběrových řízení, ale na opravu společensky prospěšného zařízení peníze nezbývají.

OCJJ 

 

Náměstí Horákové - jak málo stačí ke kultivaci veřejného prostoru

19.7.2018

Mnoho let poukazujeme na žalostný stav náměstí Horákové, například na instalované lavičky s reklamami na pneumatiky, které vybízejí k okupování bezdomovci - viz článek na tomto webu z roku 2016.

A ejhle, po letech se někdo vzal za nos. Nebo je to práce nového městského architekta, sedícího v jedné z budov náměstí? A situace se rázem změnila. Instalace nových laviček (historických, natřených na bílo) zkrášlila prostor natolik, že si toho hned lidé všímají a radují se.

OH - OCJJ 

 

Kam spějí Vary?

18.7.2018

Doufejme že ne tam, kam mnoha lidem napadne. Pokusím se o subjektivní výčet zásadních projektů a rozhodnutí, které ovlivnily chod města v posledních cca osmi letech.

Pozitiva:

1. Rekonstrukce Národního domu

2. Dokončení cyklostezky podél Ohře směrem do Tašovic

3. Lanové centrum u Linharta a oprava areálu Linharta

 

Osočen neprávem.Teď chce zastupitel omluvu

25.1.2018

Přebíráme z Karlovarského Deníku:

Osočen z podvodu a porušení etiky zastupitele, diskreditován a lživě nařčen. Kdyby si Otmar Homolka (O co jim jde) toto vše od vedení města nechal líbit, v Karlových Varech by si před ním zřejmě několik desítek lidí odplivlo.

 

Syndikovat obsah