Korupce

Společnost prorostlá korupcí -

16.8.2012

Trefně a srozumitelně komentuje stav naší společnosti  senátor a advokát Milan Hulík, který hodlá kandidovat ve sněmovních volbách za hnutí ANO2011 Andreje Babiše. Podle něho je jednoduché vyšetřit, jak přišli k penězům Gross, Dalík, Topolánek, Palas a další politici a "lobisté". Stačí, aby se jich policie zeptala, kde vzali desítky či stovky milionů, když jejich přiznávané příjmy tomu vůbec neodpovídají - blíže viz Parlamentní listy ZDE

Radim Jančura: Je revoluční doba a jakákoliv forma „práskání“ je povolená - rozhovor s majitelem Student Agency

1.5.2012 -  rozhovor na serveru Česká pozice

Majitel firmy na autobusovou a vlakovou dopravu Radim Jančura se dal, jako už více podnikatelů u nás, na otevřený boj proti korupci v našem státě. Leží mu v žaludku provázanost naší politické scény s lobisty a podnikateli, kteří, de facto, politiku u nás řídí. Kam to vede, vidíme všichni. Vláda zvyšuje daně, ale takto získané peníze nejsou použity na restrukturalizaci státního rozpočtu, nýbrž na další tunely pro mafiány (Blanka, Promopro, stavby dálnic, zakázky bez výběrových řízení apod.). Vymahatelnost práva v případě mafiánů je minimální (Janoušek, Pitr, Krejčíř, Bárta atd.) a na prázdnou státní kasu doplácí nejvíce stále jen ti nejchudší.

Úryvek z rozhovoru s Karlem Janečkem na České pozici

25.4.2012 - Česká pozice

ČESKÁ POZICE: Jsou tuzemští kmotři psychopati nebo sociopati?

JANEČEK: Myslím, že to jsou především sociopati. Tito lidé mají minimální etické hodnoty, nepřijde jim špatné škodit ostatním, okrádat je. Jako by stále žili pod heslem „kdo nekrade, okrádá rodinu“. Nemyslím si, že například Roman Janoušek by byl psychopatem. Je to ale naprostý – a promiňte mi to slovo – zmrd.

ČESKÁ POZICE: Vy opravdu nejdete pro ostřejší slovo daleko. Mohu tento výraz použít v rozhovoru?

Optimista v boji proti korupci - Karel Janeček

24.4.2012

Do pěti let se zbavíme korupce - tvrdí úspěšný podnikatel a  matematik

Karel Janeček založil nadační fond proti korupci. Korupci v našem státě se díky své finanční zajištěnosti z podnikání v zahraničí věnuje téměř na plný úvazek. Má dokonale zmapováno množství korupčních kauz (hlavně v Praze) a výsledky své práce začíná zveřejňovat.

Dokonalý rozhovor s K.Janečkem zaznamenal Marek Hlava a najdete jej  - ZDE

Hospodářské noviny přinesly rozhovor s kmotrem

18.4.2012 - iHNed

Jurečko: Bárta je nemocný. Očekávám, že na mě něco vytáhne

Pětačtyřicetiletý šéf Plzeňské teplárenské Roman Jurečko, kterého expremiér Mirek Topolánek zařadil mezi regionální kmotry, obvykle rozhovory nedává. Teď už bylo třeba něco říct, vysvětlil výjimku v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Trucující Topolánek nikam nepůjde

3.4.2012 - Novinky.cz

Topolánek údajně zapřel převzetí podkladů od BIS ohledně odposlechů Janoušek x Bém. Nyní odmítá vypovídat v parlamentní vyšetřovací komisi. Ale bude mu to houby platné, teď už s ním nestojí a nepadá vláda. Vyšetřování neujde a je otázkou kde najde "zastání". A boží mlyny melou.

A boží mlýny melou...

22.3.2012

Lobbista Roman Janoušek /na foto vlevo/, který dlouhodobě ovlivňuje nejvyšší sféry pražské i české politiky, naboural opilý, při následném manévru vážně zranil ženu, od nehody ujel a následně utíkal před policisty, kteří jej ale nakonec dostihli. Bylo mu naměřeno 2,2 promile. Oběť  nehody je ve vážném stavu. 

Video, kde opilý Janoušek utíká před policií, působí jako balzám na duši. Snad bude sloužit jako memento všem kolibříkům a kapitánům v ČR (a Karlových Varech).

Jak peníze, moc a politika kazí lidi - aneb smutná historie AC Startu

1.3.2012

Peníze a moc kazí lidi. Mnoho lidí (hlavně Čechů) má toto rčení pouze  za vtipnou glosu, ale pozor! Tvrdím, že je to svatá pravda (hlavně v Česku).

Protože hodně úspěšných podnikatelů zpychne a začne se chovat nadřazeně, za to jim potom ti méně úspěšní závidí, pomlouvají je, popř. jim hází klacky pod nohy, nebo je okrádají. Ještě horší je to s politiky. Ti, jak ucítí moc, také zpychnou, začnou si připadat nadřazeně a dělá jim dobře předvádět se a ovládat ostatní. Prostě jim zachutná moc.

Syndikovat obsah