Multifunkční hala

Soud o miliardovou halu - nezájem

21.9.2016

Před týdnem se konalo první líčení soudního procesu ohledně multifunkční haly, neboli KV Arény. Nejvyšší soud zrušil oba rozsudky okresního i krajského soudu a vrátil věc k novému projednání. Ve svém rozsudku rozhodl, že je třeba zkoumat možnost navrácení haly zhotoviteli (Syner-Baustav-Metrostav), protože smlouva o dílo je objektivně neplatná. Soudy nižších stupňů jsou tímto rozhodnutím vázány.

 

Jeden Vaněk za deset čertů

12.10.2015

V minulém týdnu se magistrát rozhodl, že se po dlouhé době zase jednou zeptá občanů. Tématem vášnivých diskusí se stala socha čerta od Jaroslava Róny, který zůstal poněkud zapomenut před Tržní kolonádou, takřka hned naproti Vřídlu. Bronzový, půltunový čert má hodnotu 2,5 milionu korun, které Róna za sochu požaduje. Nedokážu posoudit, zda je to adekvátní suma. Častým argumentem odpůrců sochy je, že by ty peníze věnovali raději na něco užitečnějšího. A další "užitečný" čert se o ně hned přihlásil.

 

Čert za dva a půl milionu

HC Město Karlovy Vary

29.5.2013 /foto: hokejkv.cz/

Město Karlovy Vary dalo za rok 2012 HC Energii Karlovy Vary na provoz mládežnického hokeje dohromady 28 milionů korun. Jedná se o součet běžné dotace a peněz z výherních automatů, které nově od loňska přerozdělují sama města. Paradoxní je, že tímto krokem se město stalo největším sponzorem hokejového klubu, jehož rozpočet je 84 milionů korun. Pokud připočteme i dotaci Karlovarského kraje (2,7 milionu), tak zjistíme, že z veřejných rozpočtů dostává klub 36,5 % svého rozpočtu...

Generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk, placen i z vašich peněz

Hospodaření KV Areny se dostalo do plusu aneb Uvádění románových příběhů na pravou míru

3.3.2013 /foto - zdroj KV Arena/

V posledních Karlovarských radničních listech (KRL) ZDE najdete článek jednatele městské společnosti KV Aréna, s.r.o., provozující hokejovou halu a bazénové centrum. Již samotný název článku "KV Arena se dostala do plusu, potvrdil jednatel" působí velmi optimisticky. A po přečtení celého článku musí srdce neinformovaného Karlovaráka přímo zaplesat, protože nabyde dojmu plusového hospodaření celého komplexu.

Soud o KV Arenu - absurdita nebo správný krok?

12.7.2012

Soud ohledně vlastnictví KV Areny se v nejbližších týdnech rozběhne. Kromě války advokátů se chystá také postupná mediální válka. Na článek advokáta JUDr. Anděla, který byl uveřejněn 11.7.2012 v Karlovarském Deníku, reagují naši zastupitelé.

 

Původní článek i reakci na něj najdete uvnitř článku.

Bude Keřka odvolán?

11.6.2012 

 

Náš zastupitel Jarda Fujdiar od rána žhaví telefonní bezdráty směrem k ministru dopravy a vicepremierce Peake s otázkou na jmenování exprimátora Keřky krajským šéfem ŘSD. Podle informací z ministerstva dopravy a přímo i od vicepremierky Peake by měl být Petr Keřka z tohoho postu co nejrychleji odvolán. Tak uvidíme, jestli LIDEM lidem něco dobrého přinese...

Keřka znovu na scénu!!!

10.6.2012

Neuvěřitelné, ale u nás je možné všechno! Protagonista příběhu karlovarské losovačky, hlavní politický režisér multifunkčního podvodu a autor černé díry zvící více než jedné miliardy v karlovarském rozpočtu PETR KEŘKA  má mít po roce odmlky další teplé místečko ve státním úřadu, rozdělujícím miliardy.

Blíže Novinky.cz ZDE, iDNES.cz ZDE, iHNed.cz ZDE.

Postoj jednotlivých polit.stran k žalobě na halu

15.10.2011

Jak vnímají jednotlivá politická uskupení podanou žalobu na vlastnictví multifunkční haly:

Koalice:                                                  Opozice:

KOA            - podpora                              ČSSD - zásadní nesouhlas

Alternativa - podpora                              ODS   - zásadní nesouhlas

TOP O9      - nepodporují tento postup   KSČM - nejasný rezervovaný postoj

OCJJ          - podpora

Syndikovat obsah