Výstavba v KV

Byl jednou jeden terminál

15.3.2017

Téma terminálu stále hýbe městem. I přes zdánlivý klid se přípravy neustále posouvají. Problematika výstavby obří stavby u Varšavské ulice dokonce sjednotila karlovarské architekty, kteří velmi hlasitě u vedení města protestují a vyměňují si s ním velmi detailní dopisy, ve kterých argumentačně cupou současné postupy koalice na cucky. Přinášíme vám časosběrné shrnutí dosavadních příprav na stavbu terminálu, jak je v dopise městu zaslal architekt Alexandr Mikoláš.

 Křižník Kulhánek (autor koláže: Jiří Kotek)

 

Proč nepodpořit výstavbu integrovaného terminálu u Tržnice?

15.12.2016

 

Návrh nového terminálu rozděluje Vary. Helena Ruseva shrnula několik nejpodstatnějších argumentů občanů, architektů, dopravních inženýrů i geologů do stručné podoby. Ty si můžete stáhnout a šířit všude dál :-). 

Terminál - začíná odborná i veřejná diskuse

2.12.2016 

Ohledně umístění dopravního terminálu v Karlových Varech se začíná diskutovat mezi veřejností i v odborných kruzích, což je určitě velmi dobře. Ozvala se veřejnost při projednání studie v Národním domě a ozvali se karlovarští architekti, urbanisté, stavaři a dopravní inženýři formou otevřených dopisů adresovaných zastupitelům města i jinak. Vedení města a zpracovatelé studie jsou sice zaskočení kritickými názory, ale to je problém, za který si mohou především oni sami. Zabrat nejexponovanější a nejperspektivnější plochu ve městě, kterému zoufale chybí centrální veřejný prostor (jednoduše řečeno náměstí), dopravní stavbou je totiž hanebně troufalé, zvláště pak, pokud přihlédneme i ke způsobu prosazování této stavby. Bez jakékoliv varianty, neboli "na první dobrou", si zde vedení města dovolí přímo úprkem prosazovat jedinou představu architekta, který je specialistou na obchodní domy větších měřítek, což se mimochodem na návrhu (studii terminálu, neboli dopravní stavby) viditelně projevilo. Jen pro srovnání v roce 1940 vyhlásili radní K. Varů soutěž na novou kolonádu a sešlo se 115 návrhů. 

 

Terminál MHD - proč znovu megastavba?

13.9.2016 /foto: www.prirodakarlovarska.cz/

Radní města dnes jednomyslně rozhodli o dalším pokračování prací na studii Integrovaného dopravního termínálu ve Varšavské ulici.

Současné vedení města se rozhodlo postavit v místě parkoviště ve Varšavské ulice a v prostoru před Tržnicí tzv. Integrovaný dopravní terminál, který sdružuje centrální stanici autobusů MHD, konečnou stanici meziměstských autobusů a vlakové nádraží. Způsob přípravy a samotný průběh prací na studii i jeji dopravní a architektonické řešení ovšem budí silné pochyby, že se jedná o dobrý nápad .

 Do nového Terminálu by se vešly čtyři zimní stadiony...

Proč je návrh terminálu na Varšavské špatně?

7.9.2016

Pečlivě jsme se podívali na předloženou studii plánovaného terminálu na Varšavské ulici od Studia Hangár a od začátku jsme nevěřili svým očím. Studie, jak je předložena, má celou řadu chybných premis a nepřiznává skutečnou cenu, kterou by město za plánovanou stavbu muselo zaplatit. Ke studii se v obšírném článku vyjadřují stavební experti.

Hangár podle Hangáru - od Becherovky až po bistro Pupík 

Co se dozvíte, když se ptáte ANO?

29.10.2015 

Každá politická strana ráda zveličuje podíl na úspěších a snaží se potlačovat neúspěchy. Měla by se ale postavit čelem k legitimním otázkám, které při vychloubání nastanou. Jak se k tomu postavilo karlovarské ANO? Asi přesně tak, jak čekáte.

 

O stavbu se zasloužil Andrej Babiš

Jak dále s Thermalem

17.7.2015

Architekt Adam Gebrian, jenž také propagoval Petici proti prodeji bazénu Thermalu, natočil nyní o něm zajímavé video, které by si měl každý Karlovarák pustit...

V případě nefunkčnosti videa klikněte ZDE.

Zklidnění Vítězné ulice - zatím nejasno

15.3.2013


Vítězná ulice - současný pohled (zdroj: mapy.cz)

ROPÁCI Z VÍTĚZNÉ

Lidé z Vítězné odmítli zklidnění ulice

Ve středu 13.3. od 15:00 proběhlo na karlovarském magistrátu jednání s občany z ulice Vítězné. Lidem byla představena varianta rekonstrukce jejich ulice, která by znamenala odklonění veškeré tranzitní dopravy, došlo by ke snížení provozu před jejich domy o cca 70%.

Za únikem chlóru je prý chyba obsluhy

10.3.2013

Podle vyjádření jednatele KV Arény způsobila únik chlóru v bazénovém centru chyba obsluhy

Časovaná ekologická bomba nebo geniální podfuk?

30.7.2012

Firma Lordship zhruba čtyři roky usiluje o prosazení svého záměru vystavět v centru Karlových Varů, v prostorech dolního nádraží, rozsáhlou moderní výškovou zástavbu obsahující převážně bytové a hotelové objekty. Podle slov zástupců firmy má být architektura komplexu tak monumentální, velkolepá a originální, že se kvůli ní pohrne do našeho města celá Evropa, ne-li svět. Původní návrh s objekty až o třiceti patrech, byl i přes zásadní nesoulad s územním plánem města odsouhlasen bývalou radnicí ODS-ČSSD a bylo již připraveno vydání územního rozhodnutí, které by de facto stavbu v jejích objemech a kapacitách posvětilo.

Syndikovat obsah