Aktuality

V jakém stavu je město?

12.8.2018

Primátor tvrdí, že město je v dobré kondici. Po jeho osmiletém vedení města také nic jiného říkat nemůže. Ale jeho zchátralého stavu (města, ne primátorova) si všimla i hejtmanka Vildumetzová, dosti kriticky se v tomto ohledu vyjádřil i nový architekt města Kropp. 

 

Most u  Solivárny

Zadlužené Vary

12.8.2018

Podle Ministerstva hospodářství a příslušného zákona  je možno město zadlužit maximálně do výše 60v% ročních příjmů. To v případě města Karlovy Vary činí konkrétně 600 milionů korun, protože město má roční příjmy okolo jedné miliardy.  Pokud město tuto mez překročí, bude ministerstvo v rámci sankcí městu krátit příspěvek na hospodaření od státu.

 

Krematorium - názor paní hejtmanky

25.7.2018

Na téma karlovarského krematoria jsem se dnes sešla s primátorem města Karlovy Vary panem Petrem Kulhánkem. Chtěla jsem vědět, proč město nenechalo opravit starou kremační pec, nebo nepořídilo novou, a raději nechá převážet zesnulé do krematoria poblíž Chomutova.

Kam spějí Vary - Krematorium

20.7.2018

Karlovarští radní si dlouho nevěděli rady, jak opravit pece v krematoriu, která je ve špatném stavu (jako většina městského majetku). Po několika letech tápání dospělo vedení města k rozhodnutí zrušit kremace v Karlových Varech a zesnulé vozit do Hrušovan u Chomutova.

To samozřejmě zvýší náklady na pohřebné a hlavně to nepřidá na důstojnosti obřadu spojeného s posledním rozloučením se zesnulými. Blíže viz článek v MF Dnes - ZDE.

Město má desítky milionů na vrcholový sport, nepotřebné projekty a studie zadané bez výběrových řízení, ale na opravu společensky prospěšného zařízení peníze nezbývají.

OCJJ 

 

Náměstí Horákové - jak málo stačí ke kultivaci veřejného prostoru

19.7.2018

Mnoho let poukazujeme na žalostný stav náměstí Horákové, například na instalované lavičky s reklamami na pneumatiky, které vybízejí k okupování bezdomovci - viz článek na tomto webu z roku 2016.

A ejhle, po letech se někdo vzal za nos. Nebo je to práce nového městského architekta, sedícího v jedné z budov náměstí? A situace se rázem změnila. Instalace nových laviček (historických, natřených na bílo) zkrášlila prostor natolik, že si toho hned lidé všímají a radují se.

OH - OCJJ 

 

Kam spějí Vary?

18.7.2018

Doufejme že ne tam, kam mnoha lidem napadne. Pokusím se o subjektivní výčet zásadních projektů a rozhodnutí, které ovlivnily chod města v posledních cca osmi letech.

Pozitiva:

1. Rekonstrukce Národního domu

2. Dokončení cyklostezky podél Ohře směrem do Tašovic

3. Lanové centrum u Linharta a oprava areálu Linharta

 

Letní kino bude promítat digitálně!

29.4.2018

Areál letního kina se nachází mezi hradem a zámkem nedaleko Zámeckého skleníku. Výstavba letního kina započala v roce 1956 a v roce 1961 bylo zahájeno první promítání filmů. Od roku 1964 byl v letním kině každoročně pořádán Filmový festival pracujících. V letech 2016 a 2017 proběhla v letním kině generální rekonstrukce hlediště. Projekční plocha letního kina je 32 metrů x 14 metrů. Během letní sezóny jsou v areálu pořádány koncerty, festivaly a projekce filmů. Kapacita letního kina je až 2000 míst. 

V roce 2018 budeme opět promítat digitálně a to od poloviny července do konce prázdnin. Škode jen, že ne v Karlových Varech...

Osočen neprávem.Teď chce zastupitel omluvu

25.1.2018

Přebíráme z Karlovarského Deníku:

Osočen z podvodu a porušení etiky zastupitele, diskreditován a lživě nařčen. Kdyby si Otmar Homolka (O co jim jde) toto vše od vedení města nechal líbit, v Karlových Varech by si před ním zřejmě několik desítek lidí odplivlo.

 

Syndikovat obsah